Eesti keeles   In English

Uudised

EV 100 - ETNA kingitus Eestile - 100 ettevõtliku naise lugu!

EV 100 - ETNA kingitus Eestile. ETNA juhatuse liige, Margo Orupõld kutsus üles koguma 100 lugu naiste ettevõtlusest Eesti ühiskonnas.
VAATA ÜLESKUTSET SIIT.

100 lugu naiste ettevõtlusest Eesti ühiskonnas.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäev on meie kõigi pidu ja selle tähistamiseks on hea võimalus teha kingitusi. 

Kingiks kohe 100 sõna, mis algavad E tähega ja on seotud ettevõtlusega nagu: ettvõtlik, euro, ehitaja, eriala, elustiil, ellujäämine, edukus, ebaedu, endale, eraasi, eraldis, eelarve....

Nii lihtne meie kingitus muidugi ei ole. MTÜ Ettevõtlikud Naised Eestimaal tegutseb juba 14 aastat. Meil on kogemus ja mälu ettevõtluse arengust maal ja linnas, nullist ja erastamisjärgsena, teadlikkuse ning võimaluste kasvust ettevõtlusmaastikul.

Täna oleme me valmis koguma kokku 100 lugu ettevõtjaks olemisest, ettevõtlusest, edust ja ebaedust Eesti majandusmaastikul.

Naine, kui ettevõtja tekitab kirgi veel tänagi meie arenenud ja innovaatilises ühiskonnas. Naisettevõtjaks kasvamine talupidamisest rahvusvahelisse ärimaailma läbi naiste lugude ongi see, mida oma kingitusega plaanime Eestile anda.  Ka kõige lihtsama naise lugu väärib kirjapanemist ja mäletamist. Meie lähimineviku naiste ettevõtmiste kogemused on tuleviku pandiks.

Ootame lugusid väikeettevõtlusest ja neist, kes oma väikeste tegudega külakogukonnas ärivaimu hoiavad.  Me mäletame veel ühelehmapidamist ja köögivilja vagude vahel toimetamist. Miks me ikka ja jälle seda kõike mälus esile toome ja sellest räägime? See on meie geenides ja voolab meie veresoontes. 

Kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta on öelnud Juhan Liiv.

Oleme valmis koguma kokku 100 lugu ettevõtlikust naisest ja naiste ettevõtlusest. Loo pikkus ja stiil ei ole oluline. 

Mis nende lugudega edasi saab?

Lubame, et eelkõige korjame kokku ja säilitame ja kui jõudu ja võimalusi on, siis saab neist mingi tervik, mis näitab Eesti naise liikumist majandusmaastikul. Igal juhul säilitame vastavalt kokkuleppele igaühe privaatsuse. 

Lood palun saata e-mailile: fem@fem.ee märgusõna „100 lugu“.

MTÜ Ettevõtlikud Naised Eestimaal

Lisainfo Margo Orupõld, telefon 5201737

15.10.2017